Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ātrs pieteikums

Diplomdarba iesiešanas tehnoloģijas: kādu izvēlēties?

Kā jau tika rakstīts, augstskolas nereglamentē diplomdarbu iesiešanas tehnoloģijas izvēli darbu noformēšanai. Viss, ko prasa augstskolas ir cietais iesējuma veids oriģinālajai darba kopijai un plastikāta iesējuma veids otrai darba kopijai.

Šajā rakstā mēs izskatīsim trīs pamata tehnoloģijas, kuras var izmantot diplomdarba iesiešanai cietajos vākos. Tāpat, tiks izskatīti tehnoloģiju plusi un mīnusi, un Jūs varēsiet patstāvīgi izdarīt savu izvēli.

Diplomdarbu noformēšanas tirgū pastāv trīs cietā iesējuma veidi: tipogrāfiskais, vai rokas iesiešanas veids, kas ir klasiskais grāmatu iesējums; darba un atsevišķo cieto vāku iespiešana metāla kanālā un termoplastiskās līmes cietais iesējuma veids.

1. Tipogrāfiskais, jeb cietais roku iesējums, pēc būtības, ir klasiskais grāmatu iesējums.

Lapu bloks iepriekš tiek caurausts ar diegiem, un pēc tam tas tiek ielīmēts vākos. Tas ir stingrs un izturīgs iesējuma veids, kuram ir zemas ražošanas izmaksas, attiecīgi, arī zema cena gala patērētājam. Šodien šī metode reti tiek izmantota diplomdarbu iesiešanai, jo veikt jebkādas izmaiņas šādi iesietā darbā nav iespējams.

2. Darba iespiešana metāla kanālā.

Šo tehnoloģiju tirgū pārstāv zīmols Metallbind. Šis iesējuma veids tiek veikts, iespiežot ar rokām darba lapas kopā ar vākiem metāla kanālā. Šis iesējuma veids visbiežāk sastopams kopēšanas centros, pateicoties zemajai materiālu pašizmaksai.

3. Karstās līmes cietais iesējums.

Termoplastiskās līmes cietais iesējums iesiešanas pakalpojumu tirgū ir pārstāvēts ar zīmolu Unibind. Tas ir mūsdienīgs risinājums, kurš paredz darba ielīmēšanu oriģinālajā viengabalainajā vākā. Vāka tehnoloģija un polimēru termoplastiskās līmes sastāvs ir patentēti. Šis iesiešanas veids ir pats dārgākais materiālu pašizmaksas ziņā. Tomēr augstskolas visbiežāk izvēlas tieši šo metodi studentu diplomdarbu iesiešanai.

 

Tad kuram no iesiešanas veidiem dot priekšroku?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāizdala četri svarīgākie kritēriji lēmuma pieņemšanai:

  1. Gatavam darbam ir jāizskatās akurāti un jāatstāj labs iespaids uz atestācijas komisiju.
  2. Jums ir jābūt iespējai labot kļūdas pēc darba iesiešanas (tas ir, mainīt un/vai papildināt lapas).
  3. Vāku virsmai ir jābūt gludai. Tas ir nepieciešams, lai uzraksti uz vāka izskatītos līdzeni un akurāti.
  4. Pēdējais punkts apvieno divus kritērijus – pakalpojuma cena un iesiešanas pakalpojuma izpildes termiņš.

Tātad.

1. Rokas tipogrāfiskais iesējuma veids neapšaubāmi izskatās profesionāli. Tā ir gatava grāmata, lapu bloks tajā ir līdzens un akurāts. Sējums ir viengabalains kas ir būtisks ārējā izskata faktors. Lesējumam ir plašs izvērsums, ar to ir ērti strādāt. Burtu spiedums uz šādu grāmatu vākiem tiek veikts ar karstspiedes tehnoloģiju, kas padara personalizāciju akurātu, burtu un logotipa malas ir līdzenas. Neapšaubāms šīs iesiešanas tehnoloģijas pluss ir zemā cena.

Tomēr, šim sējuma veidam ir arī trūkumi, un viens no svarīgākajiem ir tas, ka šādā sējumā nav iespējams mainīt lapas. Tas nozīmē, ka, ja Jūs atklājat savā darbā kļūdu, vai arī Jums ir jāievieš kādi papildinājumi, Jūs būsiet spiests izdrukāt darbu un veikt tā iesiešanu no jauna. Darba noformēšanai šajā tehnoloģijā ir nepieciešamas 1 – 3 dienas un turklāt šāds iesējuma veids ir novecojis. Šāda iesējuma vidējā cena ar personifikāciju sasniedz 5 - 6 Eur .

2. Metallbind iesiešanas tehnoloģijas ļauj ieviest izmaiņas gatavā darbā. Metāla kanālu var atliekt un mainīt lapas jau gatavā sējumā. Gatavu sējumu ir iespējams saņemt piecu minūšu laikā, kas ir ļoti būtisks faktors «īstajiem studentiem», kuriem vienmēr ir nepieciešama steidzama iesiešana. Kā tika pieminēts agrāk, šis iesējuma veids ir atrodams praktiski jebkurā kopēšanas centrā, kas padara šo tehnoloģiju pieejamu katram studentam. Ja pasūtītājs izvēlēsies vākus ar gludu virsmu, tas personalizācija, kuru veic mūsdienu printeri, izskatīsies profesionāli. Ja vāka virsmai ir reljefs vai tekstūra, tad burtu malas būs izplūdušas un personalizācija nebūs skaidra.

Izvēloties šo iesējuma veidu ir jāsaprot, ka sējuma vāks tiek salikts no vairākām daļām un tas ir vizuāli redzams gatavā izstrādājumā! Cietie vāki tiek iespiesti metāla kanālā kopā ar darba lapām, tādēļ sējums neizskatās viengabalains, bet gan drīzāk atgādina ātršuvēja mapi. Muguriņas iespiešana notiek vienā malā, tāpēc, no malas darba mugurpuse izskatās asimetriska, bet lappušu atvēruma platums būs ierobežots. Neskatoties uz pietiekami zemajām izejmateriālu izmaksām, šāda sējuma cena ar personalizāciju sastādīs vidēji 7-10 Eur.

3. Kā jau tika iepriekš, Unibind iesiešanas tehnoloģija ir pats mūsdienīgākais risinājums, jo apvieno sevī veselu virkni priekšrocību un izslēdz citu iesiešanas veidu trūkumus. Tā kā darbs tiek ielīmēts gatavos vākos, sējums izskatās viengabalaini un profesionāli. Vāku virsma ir gluda, attiecīgi, personalizācija, kura tiek veikta ar karstspiedes tehnoloģijas palīdzību un ar printeri, izskatās līdzeni un akurāti. Tā kā darba mugurpuse netiek saspiesta, darbam ir plats atvērums un ar to būs viegli strādāt. Tādā sējumā var neierobežotas reizes mainīt lapas, bet pats iesiešanas process aizņems ne vairāk kā piecas minūtes.

Šis iesiešanas veids ir pats dārgākais no materiālu izmaksu viedokļa, tādēļ šāda darbu iesiešana tiek izmantota galvenokārt augstākās izglītības iestādēs. Kopēšanas centri, parasti, šo tehnoloģiju diplomdarbu noformēšanai nepiedāvā. Cena šādam sējuma veidam ar personalizāciju sastāda no 6,50 – 10 Eur.

 

Uz visa augstāk minētā pamata iesakām JUMS neorientēties tikai un cenu, izvēloties iesiešanas tehnoloģiju un pieņemot gala lēmumu, jo cenas ir aptuveni vienādas visiem iesiešanas veidiem. Novērtējiet visu kritēriju kompleksu, par kuriem Jūs maksāsiet, un tikai tā būs vienīgi pareizā pieeja šai situācijai.

 


Copyright © 2020 - «UNEXTRA»